Szlifowanie diamentów w Olsztyn. Aktywnie! Szkółka MTB zaprasza!

Czy to zapowiedź nowej dyscypliny zaplanowanej w piątej edycji Olsztyn. Aktywnie? W pewnym sensie tak, ponieważ z pewnością wśród olsztyńskich miłośników i miłośniczek kolarstwa górskiego kryją się liczne talenty, których forma i umiejętności mogą zabłysnąć jak prawdziwe diamenty. Tegoroczny Olsztyn. Aktywnie! oferuje nie lada gratkę dla poszukujących okazji do rozpoczęcia przygody z podjęciem regularnej pracy treningowej w celu osiągnięcia sukcesów sportowych na poziomie amatorskim.

Szkółka MTB Olsztyn. Aktywnie! zagwarantuje fachową opiekę czterech instruktorów kolarstwa, którzy już od kilku miesięcy z niecierpliwością czekają na pierwsze spotkania i okazję do przekazywania swojej wiedzy i doświadczeń. Co ciekawe, instruktorzy Szkółki MTB nie od razu zaproszą do wskoczenia na siodełko, ponieważ cykl treningów rozpocznie się dwoma spotkaniami na temat podstawowych zagadnień teoretycznych. Uczestnicy poznają zatem zagadnienia związane ze sprzętem, ubiorem, ustaleniem odpowiedniej pozycji na rowerze, a także organizacją cyklu treningowego w ciągu całego sezonu. Będzie tu także czas na naukę zasad prawidłowego odżywiania się przed i w trakcie treningu oraz wyścigu, a także omówienie wybranych elementów przygotowania mentalnego.

Spotkania w plenerze będą natomiast poświęcone poznawaniu i doskonaleniu najważniejszych elementów jazdy takich jak pokonywanie przeszkód i zakrętów, zjazdy, podjazdy, jazda i współpraca w grupie, taktyka rozgrywania wyścigów.

Sportowym wyzwaniem zaplanowanym dla wszystkich uczestników zajęć będzie wspólny start w olsztyńskiej edycji maratonu Merida Mazovia MTB Marathon, który zagości w Olsztynie 31 sierpnia.

Wszystkie zajęcia będą bezpłatne. Koordynacją całego cyklu zajmie się Warmiński Klub Rowerowy FAN.

W trakcie sezonu pojawi się kilka działań motywujących uczestników do regularnej pracy w ramach Szkółki. Zaplanowane są m.in. wspólne wyjazdy na zawody MTB i XC organizowane w naszym regionie, możliwość otrzymania koszulki kolarskiej, a także cos specjalnego- kilkudniowe „zgrupowanie” podsumowujące tegoroczną Szkółkę zaplanowane na wrzesień.

Partnerzy specjalistyczni Szkółki MTB to WMsportowy.pl oraz Instytut Edukacji i Sportu.

         
Obecność na kolejnych treningach nie wymaga zapisów, ale Organizatorzy rozlosują 3 nagrody rzeczowe wśród tych, którzy zapowiedzą swój udział i wezmą udział w pierwszym spotkaniu. Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek, krótka informacja na temat dotychczasowych doświadczeń z kolarstwem górskim, ew. oczekiwania wobec treningów) należy przesyłać do 04 kwietnia do godz. 19:00 na adres: mtb@wkrfan.pl

Terminy treningów:
05 kwietnia, godz. 10:00, sala: Biblioteka Multimedialna Planeta 11 www.planeta11.pl
Teoria: Zagadnienia techniczne, ubiór, obuwie, pozycja na rowerze, podstawowe naprawy sprzętu, trening z pulsometrem, zasady pracy treningowej, sposoby unikania najczęstszych błędów treningowych;

12 kwietnia, godz. 10:00, sala:  w trakcie ustaleń
Teoria: Podstawy fizjologii, zasady „sportowego” odżywiania się, przygotowanie mentalne, sposoby unikania najczęstszych błędów żywieniowych;

19 kwietnia, godz. 10:00, ul. Bajkowa (parking przed ośrodkiem fitness Endorfina).
Praktyka z akcentami na: Zapoznanie z pojęciem stref wysiłku, wykorzystanie pulsometru w treningu, jazda w strefie tlenowej.

04 maja, godz. w trakcie ustaleń Jezioro Długie (pomost Żubra przy ul. Leśnej), finał w Parku im. J. Kusocińskiego.
Praktyka z akcentami na: Powtórzenia i interwały, czyli zmienna metoda treningowa;

17 maja, godz. 10:00, ul. Bajkowa (parking przed ośrodkiem fitness Endorfina).
Praktyka z akcentami na: Technika sprawnego podjazdu i zasady bezpiecznego zjazdu. Jazda w trudnym terenie.

31 maja, godz. 10:00, Jezioro Długie (pomost Żubra przy ul. Leśnej).
Praktyka z akcentami na: Jazda i współpraca w grupie. Taktyka rozgrywania wyścigu.

Zapraszamy!